hamoon
05 دی 1401 - 00:09

۵۵ مانور نقطه صفر در استان بوشهر اجرا شد

بوهر- مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر از تلاش برای افزایش آمادگی یگان‌های امدادی استان خبر داد و گفت: طی سال جاری ۵۵ مانور نقطه صفر در استان بوشهر اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کورش دهقان عصر یکشنبه در آئین برگزاری مانور نقطه صفر در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بوشهر اظهار داشت: برپایی مانورها در راستای آمادگی هر چه بیشتر تیم‌های عملیاتی و امدادی انجام می‌شود و انتظار داریم سطح کیفی مانورها، افزایش یافته و بازدهی لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مانورهای نقطه صفر افزود: مانورهای نقطه صفر با هدف ارزیابی میزان آمادگی و هماهنگی یگان‌های امدادی و دستگاه‌های عملیاتی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان و همچنین توسط دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر خاطر نشان کرد: در این مانورها نقاط قوت و ضعف نیروهای امدادی و عملیاتی را بررسی و در قالب اقدامات اولویت‌دار، نقاط ضعف را بهبود و تبدیل به نقطه قوت می‌کنیم.

دهقان تصریح کرد: برپایی مانورهای نقطه صفر به این منظور است تا دستگاه‌های امدادی و عملیاتی استان، آمادگی و هماهنگی بیشتری برای پاسخ مؤثر و به موقع به مخاطرات و حوادث و سوانح داشته باشند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر از برگزاری ۵۵ مانور نقطه صفر در استان بوشهر خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵ مانور نقطه صفر توسط دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی و امدادی و همچنین شرکت‌های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در سطح استانی و شهرستانی برگزار شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 934257