hamoon
19 دی 1401 - 15:31

دستگاه‌های اجرایی بوشهر به حالت آماده باش درآمدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر از آماده باش همه‌ی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر که عضو ستاد مدیریت بحران هستند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، کورش دهقان مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در سال جاری در تمامی فصول بارندگی به صورت مستمر در نقاط مختلف استان دستگاه های اجرایی در حالت آماده باش قرار گرفتند، اظهار داشت: خوشبختانه در همه موارد از قبل پیش‌بینی‌های لازم از جمله فعال شدن ستاد بحران شهرداری‌ها، لایروبی رودخانه‌های فصلی، پاکسازی دهانه پل‌ها صورت گرفته است و در بیشتر بارندگی به ویژه در پاییز و زمستان مشکل خاصی وجود نداشته است.

دهقان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان بوشهر، گفت: سامانه بارشی که بیشتر محور ساحلی این استان را تحت تاثیر می‌گذارد از آخر وقت امروز وارد و ظهر روز چهارشنبه خارج می‌شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران در سراسر استان بوشهر به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند، اضافه کرد: همه دستگاه‌های زیرساختی و زیربنایی استان از جمله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شرکت‌های آب، برق،مخابرات و گاز جهت اقدامات به موقع و جلوگیری از قطعی به حالت آماده باش هستند.

وی با اشاره به لغو مرخصی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی که عضو ستاد مدیریت بحران در همه سطوح، افزود: این مدیران باید تا پایان بارندگی در شهر محل خدمت حضور داشته باشند و اجازه مرخصی و ماموریت ندارند.

دهقان با اشاره به سیلابی نشدن استان بوشهر در بارندگی‌های امسال عنوان کرد: به جز هفته گذشته، همه‌ی بارندگی‌های سال جاری به‌صورت رگباری بود اما خوشبختانه با توجه به پیش‌بینی‌های لازم، اقدامات پیشگیرانه، شناسایی مسیرهای سیلابی و رودخانه‌های فصلی در شهرها و روستاها از سیلابی شدن استان جلوگیری شد.

وی با اشاره به شناسایی نقاط حادثه‌خیز استان بوشهر بیان کرد: بیشتر روستاها و شهرها که در مسیر رودخانه‌های فصلی و دائمی قرار دارند به عنوان نقاط حادثه‌خیز قلمداد می‌شوند؛ از این رو در راستای جلوگیری از سیلاب اعتبارات خوبی برای احداث دیوارهای حفاظتی و لایروبی رودخانه‌های فصلی اختصاص یافته است.

به گفته‌ی دهقان، با بررسی وضعیت و شرایط جوی منتهی به ساعت شروع مدارس و دانشگاه‌ها، ستاد مدیریت بحران امشب تعطیلی را اعلام خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر همراهی مردم با مجموعه مدیریت بحران استان بوشهر را راهگشا دانست و تاکید کرد: در ایامی که شرایط اضطراری است، مردم توصیه‌های هواشناسی را جدی بگیرند و از حضور در حاشیه‌ی رودخانه‌های فصلی، حاشیه پل‌ها و مسیرها سیلابی، کوهنوردی و دریانوردی خودداری کنند.

پایان خبر/

منبع: فارس
شناسه خبر: 965543